1 czerwca w auli szkolnej odbyło się uroczyste powitanie naszych Odyseuszy.
Drużyna w składzie: Hubert Lech, Jakub Przyciasa, Szymon Skrzypek, Konrad Stolarz, Jan Walicki i Patryk Wrona oraz ich trenerzy: pani dyrektor Marzena Wola, pan Bartosz Jędrzejczak oraz pani Martyna Paździorko reprezentowali naszą szkołę podczas 44 Światowego Finału Odysei Umysłu w Michigan State University, East Lansing w USA.
Podczas powitania, które odbyło się w formie konferencji prasowej uczniowie oraz ich trenerzy podzielili się z przedstawicielami klas swoimi wrażeniami oraz doświadczeniami z samego konkursu oraz pobytu w USA.
Gratulujemy i już dziś trzymamy kciuki za ich sukcesy w kolejnej edycji konkursu.
W organizacji tego spotkania wzięli udział nasi niezawodni absolwenci: w rolę dziennikarzy wcielili się Kamil Augustak i Kacper Siembab, a fotorelację stworzył Tomasz Juda z pomocą Filipa Mrozika.
W dniach 24-26 maja, kiedy to cała społeczność Elektronika zmagała się z przedmiotami zawodowymi, fizyką, chemią, matematyką, polskim etc., tocząc bój (resztkami sił) o przetrwanie, klasa 2E i śmiałkowie z 2F, relaksowali się w Srebrnej Górze.
Ta malownicza miejscowość, usytuowana w Kotlinie Kłodzkiej między Górami Sowimi i Bardzkimi, od lat stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.
Można tu zwiedzić XVIII wieczną największą górską twierdzę w Europie z największym fortem Don Jonem na świecie , sztolnie kopalniane i zabytkowe kościoły. Nam jednak to nie wystarczyło! My przyzwyczajeni niejako do ekstremalnych szkolnych doznań, wybraliśmy program z dużą dawką adrenaliny. Przez 3 dni pokonywaliśmy na nogach górskie kilometry (sporą część po błocie), by potem wspiąć się jeszcze wyżej na sztuczną ściankę alpinistyczną. Jak się okazało, niektórym spidermenom zejście przysporzyło sporo trudu oraz wymagało od nich więcej sprytu i uwagi, aniżeli się spodziewali.
Później wcieliliśmy się w średniowiecznych rycerzy – pod okiem wykwalifikowanego instruktora każdy strzelał z łuku. Celem była tarcza, ale prawdziwi łucznicy potrzebowali większego pola do popisu i trafiali wokół ...
Zwiedzaliśmy też sztolnię, w której w okresie XIV – XVI wieku wydobywano srebro. Najwięcej emocji wywołały: zjazd kolejką tyrolską w uprzęży na poziomej linie nad przepaścią oraz zjazd w dół z ok. 30 metrowego wiaduktu kolejki zębatej. Ach, co tam się działo…
Cały czas towarzyszyła nam odrobina strachu, podniecenie, ciekawość i radość. Niejeden z nas pokonał swe wewnętrzne „demony” i udowodnił, że niemożliwe stało się możliwym.
Po tych dziennych, emocjonujących przygodach późnym wieczorem integrowaliśmy się przy ognisku. Było ciepło, rodzinnie, spadały gwiazdy i spełniały się nasze marzenia. Kibicowaliśmy polskim siatkarzom, inni z uwagą śledzili futboli, Pan Profesor postawił na hokej.
Wycieczka zakończyła się grą terenową , podczas której musieliśmy wykazać się wiedzą na temat Srebrnej Góry przekazywaną nam przez te trzy dni przez naszych instruktorów. No i do tego świeciło i grzało nam słońce!
W Polsce mamy mnóstwo piękna! Rozejrzyjcie się tylko.
W dniu 12 kwietnia uczniowie klasy IIIf uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Krakowa, której celem było przybliżenie literatury, kultury i obyczajów epoki Młodej Polski. W tym celu złożylismy wizytę w Rydlówce – dworku, w którym miało miejsce wesele bohaterów dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Podczas zwiedzania Rydlówki wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści przewodników, dotyczących nie tylko genezy dramatu, ale także malarstwa i życia artystów młodopolskich. Duże wrażenie wywarł na nas Dom Mehoffera, w którym zachwyciła nas atmosfera wnętrza domu artysty, wypełnionego pięknymi obrazami i meblami secesyjnymi. Wrażeń artystycznych i estetycznych dostarczyły nam również Bazylika Franciszkanów z freskami i witrażami autorstwa Stanisława Wyspiańskiego i Kościół Mariacki, w którym podziwialiśmy oprócz słynnego ołtarza dłuta Wita Stwosza, również witraże wykonane przez Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera. Było atrakcyjnie, sympatycznie, wiosennie.