Można już składać dokumenty do rekrutacji do dwóch projektów Erasmus+ staże zawodowe uczniów.
W projektach mogą uczestniczyć uczniowie klas III wszystkich zawodów. Dokumenty należy wysyłać do wychowawców klas w celu weryfikacji danych.
Szczegóły zostały przesłane do uczniów klas III i ich wychowawców przez Dziennik elektroniczny.
Termin składania dokumentów - 12 lutego 2021.
Dzień dobry,
docierają do mnie sygnały że niektórzy uczniowie mają problemy z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego, może to być spowodowane ostatnią dużą aktualizacją w dzienniku elektronicznym przeprowadzoną przez firmę Vulcan, Zalecenia firmy VULCAN:
Jeśli podczas logowania wyświetli się komunikat „Wystąpił nieoczekiwany błąd”, prosimy o usunięcie numeru, który znajduje się na końcu adresu dziennika wpisywanego do paska przeglądarki.
Jeśli dalej będą występowały problemy z zalogowaniem się, prosimy usunąć w przeglądarce pliki tymczasowe cookies i dane przeglądania z ostatnich 7 dni (skrót klawiszowy CTRL+SHIFT+DELETE). Następnie konieczne jest zamknięcie przeglądarki i ponowne jej uruchomienie. Po wykonaniu tych czynności prosimy o zalogowanie się do UONET+. - gdyby to nie pomagało to proszę o informację do wychowawców.
Rozpoczynamy nabór do projektów staży zagranicznych dla uczniów w ramach programu Erasmus+.
W projektach mogą wziąć udział uczniowie klas III wszystkich zawodów.
Planujemy odbycie tych staży w maju 2021 w dwóch miejscach:
- w Wiedniu (Austria) – 20 osób
- w Montijo (Portugalia) – 20 osób.
Przy rekrutacji wzięte pod uwagę zostaną: oceny z przedmiotów zawodowych, ocena z zachowania, ocena z języka angielskiego, szczególne osiągnięcia w zakresie przedmiotów zawodowych lub języka angielskiego, szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
Szczegółowe informacje zostały przesłane do uczniów i wychowawców klas III za pomocą dziennika elektronicznego.
Pytania proszę kierować do koordynatora projektów - Beaty Panuszewskiej przez dziennik elektroniczny.
Przesyłam ważne dla zdających ustalenia, wynikające z ogłoszonej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej aktualizacji poniższego dokumentu:
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w „Formule 2021” obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021 – aktualizacja 29.12.2020 r
Można zapoznać się z obszernym dokumentem, jednak ja zamieszczam najważniejsze na tym etapie regulacje dotyczące egzaminu maturalnego w bieżącym roku szkolnym („Formuła 2021”):
1. Deklaracje złożone przez zdających we wrześniu zachowują ważność.
2. Egzaminy ustne.
Z mocy prawa zdający są zwolnieni z konieczności zdawania egzaminów ustnych (jeśli zdający nie wprowadza innych zmian, to nie ma konieczności składnia powtórnie deklaracji).
Egzaminy ustne mogą zdawać jedynie osoby, które:
a. w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną są obowiązane przedstawić wynik części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, lub języka obcego nowożytnego, lub
b. są obowiązane przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej.
Aby w/w uczniowie mogli przystąpić do egzaminu ustnego, muszą:
- do 8 lutego 2021 przekazać informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów do dyrektora szkoły, do której uczęszczali, i dołączyć do tej informacji oświadczenie o konieczności przedstawienia wyniku części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów, w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną – w przypadku, o którym mowa w podpunkcie a;
W tym celu należy wypełnić i wydrukować załącznik (EM 2021 załącznik nr 30 - w dwóch egzemplarzach)
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2021 r. – ZAŁĄCZNIKI w wersji edytowalnej – aktualizacja 29.12.2020 r.
3. Egzaminy na poziomie rozszerzonym.
Wszyscy zdający zadeklarowali zdawanie minimum jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (egzamin pisemny).
Na podstawie nowych ustaleń Ministra Edukacji Narodowej i Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w bieżącym roku szkolnym zdający nie mają obowiązku zdawania przynajmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, jednak jeżeli chcą zrezygnować z zadeklarowanego/zadeklarowanych egzaminu/egzaminów, muszą dokonać zmian w deklaracji wstępnej, w przeciwnym wypadku, na świadectwie maturalnym otrzymają 0 pkt, i fakt zostanie potraktowany jako „nie stawienie się na egzamin”.
Zmian dokonać można wypełniając deklarację ostateczną wyłącznie na nowym druku deklaracji wprowadzonym przez CKE (EM 2021 załącznik 1a deklaracja wariant A)
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2021 r. – ZAŁĄCZNIKI w wersji edytowalnej – aktualizacja 29.12.2020 r.
4. Dyrektor CKE przedłużył możliwość dokonywania zmian w deklaracjach do 8 lutego 2021.
Uczeń, który zamierza wprowadzić zmiany w deklaracji wstępnej (zrezygnować ze zdawania przedmiotu/przedmiotów na poziomie rozszerzonym lub wprowadzić jakiekolwiek inne zmiany) zgłasza się bezpośrednio do wicedyrektora mgr Doroty Tyralik z następującymi dokumentami:
a. Kopia deklaracji wstępnej (Kopie zostały przygotowane dla Was i przekazane do odbioru przez Wychowawców. Jeśli Wychowawca nie miał możliwości przekazać uczniom kopii, to zostanie ona ponownie wykonana podczas dokonywania zmian),
b. Nowa deklaracja wypełniona i wydrukowana w dwóch egzemplarzach (druk dwustronny),
c. Wniosek o wprowadzenie zmian (pobrany ze strony Szkoły) wypełniony i wydrukowany w dwóch egzemplarzach.
d. Nie ma już potrzeby przynosić wersji elektronicznej.
Egzamin zawodowy teoretyczny w kwalifikacji E.14 odbędzie się 12.01.2021 o godz. 14:00
Egzamin praktyczny w kwalifikacji E.20 odbędzie się 11.01.2021 o godz. 13:00
Egzamin praktyczny w kwalifikacji E.14 odbędzie się 13.01.2021:
o godz. 08:00 nazwiska od litert A do K
o godz 12:00 nazwiska od litert L do Z
Zgłaszamy się 30 min wcześniej z własnym długopisem,kalkulatorem prostym.
Na terenie szkoły obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa również podczas egzaminu.