W dniach 27.02 - 03.03.2023 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkól Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu realizowali kolejną mobilność w Skopje, w Macedonii Północne w ramach europejskiego projektu ekologiczno - językowego ,,Green Entrepreneurs in action against climate change. GREENACT”. W czasie trwania wizyty partnerskiej uczestnicy projektu wzięli udział w licznych warsztatach dotyczących tematyki proekologicznej jak przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu klimatu, poprawa jakości powietrza i zachowanie bioróżnorodności w środowisku przyrodniczym. Ponadto uczniowie i nauczyciele zostali zaproszenie na spotkanie z przedstawicielami władz stolicy Macedonii Północnej, podczas którego omówiono działania ekologiczne podejmowane w krajach partnerskich w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym na świecie.
W czasie trwania projektu uczestnicy zapoznali się z historią, tradycją, walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi Macedonii Północnej, spacerowali po Starówce podziwiając zabytki kultury macedońskiej, zwiedzili miejscowość Ochryd położoną nad malowniczym jeziorem oraz płynęli łodzią w uroczym Kanionie Matki.
Nasza kolejna wizyta minęła bardzo szybko w serdecznej atmosferze międzynarodowej i mamy nadzieję, że zawiązane przyjaźnie między szkołami partnerskimi pozostaną na dłużej.
Ostatni piątek karnawału uczennice i uczniowie dwóch sosnowieckich szkół spędzili na Balu Walentynkowym.
Elektronik zamienił się tego wieczoru w salę balową.
Wspólne tańce, rozmowy, integracja – tego nam było trzeba!
Fotorelacja na Fb.
Zdjęcia - Jakub Przyciasa.
Ach, co to był za bal! Na studniówce w Kalinowym Parku w Sosnowcu bawili się Nasi uczniowie „Elektronika.
Tę noc na pewno zapamiętają na długo!
Studniówka to niezwykła noc, symboliczna, ale też uświadamiająca, że do matury mniej niż 100 dni.
Kolejny wykład w ramach współpracy z Mobilnym Uniwersytetem Humanistów za nami. Dzisiaj gościliśmy Panią Profesor Danutę Krzyżyk, która w auli szkoły wygłosiła wykład na temat etyki słowa. Uczniowie klas 2C, 2A oraz 3H z uwagą zagłębiali się w problematykę, m.in. agresji słownej. Treści okazały się nad wyraz aktualne.
Na pewno w wywodzie Pani Profesor każdy znalazł coś dla siebie, ostatecznie przecież chodzi o to, aby w tym ciągle "dziwnym świecie " nie być człowiekiem, który "słowem złym zabija tak jak nożem".
W dniu 8 lutego br. dziesięciu uczniów z klas: 3F, 4E, 4F i 4H wzięło udział w I etapie XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego z Chemii dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs zorganizowany został w 7 miastach województwa śląskiego przez Dział Nauk II Pałacu Młodzieży w Katowicach.
W oczekiwaniu na wyniki konkursu trzymamy za naszych uczniów mocno kciuki i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego etapu.