Finał Ogólnopolskiej Akcji "Zaczytani.org".
Zbiórkę książek przeprowadzono w "punkcie zamkniętym" biblioteki Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Zgromadzone książki trafią do Zaczytanych Bibliotek. Przyczynią się do rozwoju czytelnictwa, a także uprzyjemnienia pobytu w placówkach medycznych oraz ośrodkach pomocowych dzieciom, młodzieży, dorosłym.
Pamiętajmy, przeczytane książki w dobrym stanie technicznym można zostawiać
w bibliotece szkolnej przez cały rok.
Działajmy razem!!!
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!
Zapraszamy na nowy oficjalny kanał Elektronika w serwisie Youtube. Na kanale umieszczone są filmy z życia szkoły, nagrania aktualne, ale
również sprzed lat, m.in Ostatni dzwonek 1994, filmy promocyjne, studniówki, kabarety i wiele innych.
Link:
www.youtube.com/channel/UCbwTjvYYD1gd7nv1WZbFjRw?view_as=subscriber
Jeśli ktoś dysponuje filmami, których jeszcze nie ma na kanale, proszę o przesłanie na adres zalucki.zse@gmail.com
Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj już dziś!
Kanał Elektronik
Sosnowiec.
W szkole panuje taka atmosfera, że nawet ateista ma czasami ochotę modlić się do wszystkich Świętych. Zdarza się, że są to modły błagalne – żeby nauczyciel zapomniał o zapowiedzianym teście, albo nie wyczytał danego nazwiska do odpowiedzi. Innym razem są to modły dziękczynne – za szczęście w doborze pytań, za dobry humor nauczyciela czy zdany egzamin. Często możemy podziękować za to, że na naszej drodze pojawił się wyjątkowy nauczyciel. Mistrz w swojej dziedzinie – godny podziwu i naśladowania. Niekiedy ostry niczym brzytwa, innym razem przyjacielski jak kumpel. Zawsze świetnie przygotowany do zajęć, godny polecenia i zapamiętania. Dla kilku takich wybitnych charakterów znaleźliśmy świętych patronów.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, tradycyjnie już, uczniowie oddali głosy na osoby, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. W większości kategorii bez problemu wyłoniono zwycięzców, jednak dwie sprawiły nie lada problem. Kategoria św. Stefania opisywała nauczyciela mistrza, który potrafi zachęcić uczniów do dodatkowej pracy. Okazuje się, że bardzo wielu nauczycieli postrzeganych jest przez uczniów jako tzw. „poszukiwacze skarbów”. Najtrudniejsza do rozstrzygnięcia była jednak kategoria św. Rita, która przedstawiała nauczyciela opiekuna. Osobę, która zawsze jest skora do pomocy i potrafi udzielać dobrych rad. W tej kategorii padło rekordowe 30 nazwisk. Jest to największy komplement, jaki uczniowie mogli sprawić Gronu Pedagogicznemu.
Oto lista tegorocznych zwycięzców:
Państwo Małgorzata Kolańczyk, Krystyna Sodo oraz Grzegorz Młodzianowski jako osoby, do których można się zwracać w sprawach beznadziejnych.
Pan Paweł Omirski jako humorysta.
Pani Magdalena Dyląg jako poszukiwaczka skarbów.
Pani Dorota Wudarczyk jako stróż przysięg i mściciel krzywoprzysięstwa.
Pani Marlena Łój-Szewczyk jako gwarant ciężkiej pracy zakończonej sukcesem.
Pan Mariusz Szewczyk jako celny strzelec.
Pan Andrzej Palecki jako wszechstronny informatyk, który gwarantuje „dobre żniwa”.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia laurów oraz indeksów uczelni wyższych w olimpiadach branżowych. Zapraszamy do udziału w szkolnych etapach
47 Olimpiady Wiedzy Technicznej, 23 Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” oraz 43 Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Zakres tematyczny tych olimpiad to nie tylko elektronika, ale także informatyka, fizyka, automatyka i elektronika medyczna, wiec każdy znajdzie coś dla siebie J
Więcej informacji o tych konkursach można znaleźć na stronach: https://owt.enot.pl/, http://www.euroelektra.edu.pl/, http://oowee.agh.edu.pl/.
Ze względu na ograniczenia związane ze stanem epidemii, etapy szkolne olimpiad odbędą się on-line w pracowni informatycznej.
W najbliższym czasie zapraszamy chętnych do udziału w eliminacjach szkolnych
PILNE!!! Informacje i zapisy do 12.10 (poniedziałek) – u prof. Bogumiły Maj (sala 201) oraz u prof. Andrzeja Paleckiego (sala 028)
Zapraszamy i życzymy powodzenia!!!
Maleńka Oliwka walczy o najdroższy lek świata - pomocy!
Urodziła się 4 czerwca, ma tylko 4 miesiące, a już walczy o życie. Diagnoza - SMA typu I - rdzeniowy zanik mięśni to właściwie wyrok. Bez leczenia dziecko często nie dożywa drugich urodzin.
Oliwka otrzymuje już leki zmniejszające objawy choroby, ale jest też inna metoda leczenia - terapia genowa, którą dziecko przechodzi raz w życiu. Niestety - choć od niedawna dostępna w Polsce - nie jest refundowana. Jej koszt jest porażający... 9,5 miliona złotych.
Zbiórka środków odbywa się na portalu https://www.siepomaga.pl/oliwka, ale każdy z nas może włączyć się w tę akcję już w najbliższy weekend 10-11 października poprzez uczestnictwo w charytatywnym biegu
#BędzińskieBulwaryDlaOliwki
Bieg będzie trwał przez 36 godzin i nie wymaga kondycji maratończyka, gdyż można przebiec lub nawet przejść dowolną ilość kilometrów o dowolnej porze.
Udział w wydarzeniu zapowiedzieli absolwenci – zwycięzcy pierwszej edycji ELEKTRONIK RUN challenge Przemek i Krzysztof Piórkowscy, a także uczniowie i nauczyciele Elektronika.
Chętni będą mogli wykupić pakiet startowy z pamiątkowym medalem (20 zł) lub pakiet VIP z medalem i koszulką (50 zł) albo wrzucić dowolną kwotę do puszki.
Pomóżmy ratować Oliwkę!