CZWARTEK (20.XII) 11.00 - S P O T K A N I E - animacja / grafika komputerowa - s.017.
PIĄTEK (21.XII) - s p o t k a n i e ( o t w a r t e ) dla uczestników warsztatów oraz osób zainteresowanych nową edycją konkursu oraz
wyjazdem do Krakowa w styczniu 2019: I N T E R - M E D I A L N Y K R A K Ó W - w programie m.in. :
https://www.cricoteka.pl/pl/galeria-pracownia-tadeusza-kantora/
http://www.cricoteka.pl/pl/en/
https://www.mhk.pl/oddzialy/fabryka-schindlera
http://www.icia.pl/winning-works-exhibition/
Pliki do pobrania:
Proszę uczestników i zainteresowanych o zapoznanie się z dokumentami pdf dotyczącymi projektu oraz z ZADANIAMI i CELAMI
NOWEJ EDYCJI. STYCZEŃ. HARMONOGRAM WARSZTATÓW INTERMEDIALNYCH:
3.01. („0"-1) Digital / Internet Art.
7.01. („0“) Who are you, Mr Duchamp?
14.01 („0“) Minimal and conceptual art.
21.01. („0“) Dogville - Paper cities - Perfect lives - Auroville.
28.01. („0“)The King of Pigs - The Lord of the flies.
31.01. („0"-1) High Brows - Blue stocking - male or female culture?
Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych został Partnerem regionalnym marki DEIMIC. Szkoła dzięki tej współpracy pozyskała pracownię do symulacji rozwiązań automatyki w inteligentnych budynkach mieszkaniowych. Działająca od wielu lat firma Deimic, zajmująca się projektowaniem inteligentnych domów odnosi sukcesy nie tylko w Polsce ale i na arenie międzynarodowej. Nauczyciele Paweł Matuszczyk, Marcin Gut, Tomasz Orkisz uzyskali statut autoryzowanego instalatora systemów DEIMIC.
Program nauczania z DEIMIC ONE Masterodzwierciedla bieżące trendy w metodyce kształcenia na wysokim poziomie, z której to uczniowie Elektronika będą korzystać. Wiedza i umiejętności przekazywane są poprzez stosowanie różnych technik nauczania. Obok tradycyjnych wykładów realizowane będą liczne zajęcia laboratoryjne, które w szczególny sposób kładą nacisk na umiejętność rozwiązywania rzeczywistych problemów konfiguracyjnych inteligentnych domów.
Program Deimic pozwala na zdobycie nowych umiejętności w ramach projektowania, budowy, konfiguracji oraz zarządzania małymi i średnimi systemami sterowania domem.
Dnia 12 grudnia uczniowie Elektronika należący do Szkolnego Koła Filmowego uczestniczyli w Zagłębiowskiej Mediatece w projekcji filmu „Dom nad jeziorem" z 2006 r. w reżyserii Alejandro Agrestii. To nietypowe kino romantyczne – remake koreańskiego filmu z 2000 r. Dwoje młodych ludzi – Kate i Alex dzięki magicznej skrzynce piszą do siebie listy i nie byłoby w tym nic nietypowego gdyby nie fakt, iż bohaterów filmu dzieli różnica czasu dwóch lat. Czy można odwrócić bieg historii? Czy miłość może pokonać czas? To błyskotliwy film, który w lekki sposób porusza ważne tematy.
W dniu 28 listopada 2018 r. Członkowie Szkolnego Koła Filmowego wybrali się do Mediateki w Sosnowcu na film pt. „Barry Seal: król przemytu”. Jest to film z 2017r. w reżyserii Gary'ego Spinelli. Fabuła oparta jest na prawdziwej biografii jednego z najlepszych pilotów Ameryki, który pracował dla kolumbijskiego kartelu narkotykowego Meedellin oraz dla CIA. Słynny baron narkotykowy Pablo Escobarwyznaczył za jego głowę nagrodę w wysokości pół miliona dolarów. W roli tytułowej wystąpił TomCruise, z którym filmy oglądaliśmy w Mediatecew październiku i listopadzie. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego fascynującego filmu.