Strona Główna

Dni Otwarte ZSEiI

Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, w którego skład wchodzi Technikum nr 8 oraz Branżowa Szkoła I stopnia, to nowoczesna i przyjazna szkoła z blisko 60-letnią tradycją.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia na rok szkolny 2024/2025!

Dowiedz się więcej!
Heading
Poznaj naszą

Szkołę!

Nasza nowoczesna szkoła, pełna energii i pasji, ma już blisko 60 lat. Nieustannie kształcimy na najwyższym poziomie. Budzimy wrażliwość na dobro, prawdę i piękno. Nasza tradycja daje nam mądrość i siłę w kształtowaniu nowych pokoleń.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo. We wszystkich badaniach jesteśmy wskazywani jako przyjazne miejsce. Celem placówki jest wychowanie w poczuciu bezpieczeństwa i poszanowaniu praw człowieka.

Stale pracujemy nad tym, aby nauka w naszej szkole przynosiła niesamowite efekty, a także aby wszyscy uczniowie mogli rozwijać swoje różnorodne zainteresowania związane i niezwiązane z kierunkiem kształcenia poprzez organizację kół zainteresowań i szkolnych konkursów.

about-us section image

Uczniowie na medal

Co roku nasi uczniowie zdobywają tytuły Laureatów i Finalistów na ogólnopolskich konkursach i olimpiadach. Jesteśmy również najbardziej usportowioną szkołą w regionie.

Wysokie wyniki

Elektronik został uznany za wspierającą szkołę sukcesu - uczniowie osiągnęli wysokie wyniki na egzaminach zawodowych i maturalnych.

Wyposażenie

Posiadamy blisko 20 pracowni informatycznych i elektronicznych. Dodatkowo dysponujemy nowoczesnym sprzętem i oprogramowaniem.

Kierunki kształcenia

  • w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych:
  • - Technikum nr 8 (cykl kształcenia 5 lat):
  • technik informatyk,
  • technik programista,
  • technik elektronik,
  • technik realizacji nagrań,
  • technik automatyk.
  • - Branżowa Szkoła I stopnia (cykl kształcenia 3 lata):
  • elektronik.
Sprawdź teraz!
Technik

Informatyk

To ciekawy, twórczy, prestiżowy i bardzo dobrze opłacany zawód dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłowości. Głównym założeniem szkoły jest przygotowanie naszych uczniów jako przyszłych specjalistów do realizacji zadań w zawodzie. Technik informatyk to zawód poszukiwany na krajowych i zagranicznych rynkach pracy.

Dowiedz się więcej!
blob

Technik informatyk to zawód, który nieustannie się zmienia – jest zawodem przyszłości. Technik informatyk to osoba, która zajmuje się nowoczesnymi technologiami w zakresie zarządzania, projektowania, tworzenia, gromadzenia, przesyłania i przetwarzania informacji. Jeżeli jesteś osobą ciekawą nowych technologii, jesteś osobą dynamiczną i twórczą oraz chcesz kształcić się w prestiżowym dobrze płatnym zawodzie, to zawód technik informatyk realizowany w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu jest dla Ciebie!

dr inż. Paweł Matuszczyk - nauczyciel

Informatyka wykorzystywana jest w bardzo wielu sferach naszego życia. Kierunek technik informatyk jest zawodem przyszłości, stale się rozwijającym, dlatego uważam że jest to bardzo dobry wybór. Jeżeli zależy Ci na zapewnieniu sobie perspektyw zawodowych, w których będziesz mógł się rozwijać i realizować, to jest to zawód dla Ciebie.

mgr Tomasz Nowak - nauczyciel

blob
blob
blob
Technik

Programista

Programista to jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Aby nim zostać, potrzeba kwalifikacji i umiejętności. Programowanie to nie tylko pieniądze, to ciekawa pasja dająca, m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzeczy (inteligentne domy itp.).

Dowiedz się więcej!

Nauka w Elektroniku pozwoli ci na poznanie zasad tworzenia stron internetowych i baz danych, poznasz tajniki projektowania aplikacji webowych, mobilnych i desktopowych. Ten zawód trzeba traktować bardziej jako hobby, bo jeśli nie będziesz tego lubił, to nie wytrzymasz w tym zawodzie zbyt długo. Jeśli nie przerażają cię przedmioty ścisłe – przybywaj!

mgr Beata Panuszewska - nauczyciel

Technik

Elektronik

To dynamiczny kierunek skupiony na nowoczesnych technologiach, które ułatwiają życie każdemu z nas. Postęp w dziedzinie elektroniki i technologii elektronicznej wymaga istnienia specjalistów. My takich przygotowujemy, bo elektronikę znajdziemy wszędzie: telefony komórkowe, laptopy, sprzęt RTV czy AGD. Sprawia to, że technik elektronik nie musi martwić się o pracę.

Dowiedz się więcej!
blob

Dlaczego warto wybrać kierunek technik elektronik? Bo to nowoczesny kierunek, idealny dla młodych ludzi którzy są ciekawi świata wszechotaczającej nas elektroniki. Bo to kierunek który rozbudza naturalną ciekawość człowieka. Bo to kierunek który inspiruje, rozwija, motywuje. Bo to kierunek po ukończeniu którego wszystkie drzwi: zawodowe, uczelniane stoją szeroko otwarte.

mgr inż. Bartosz Jędrzejczak - nauczyciel, wicedyrektor szkoły

Dzisiejszy świat na każdym kroku wypełniony jest elektroniką i technologią. Wiedza o podstawowych zasadach działania otaczających nas urządzeń jest kluczem do świadomego i efektywnego wykorzystywania codziennych technologii.

mgr inż. Bartosz Piątkowski - nauczyciel

blob
blob
blob
Technik

Realizacji nagrań

Uczniowie w zawodzie technik realizacji nagrań otrzymają wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną w pracy realizatora nagrań. Na zajęciach duży nacisk położony jest na praktyczne aspekty omawianych zagadnień. Uczniowie zostają zaznajomieni z najpopularniejszymi na rynku profesjonalnymi programami komputerowymi używanymi do realizacji nagrań, montażu nagrań oraz urządzeniami studyjnymi i sprzętem nagłośnieniowym.

Dowiedz się więcej!

Technik realizacji nagrań to kierunek łączący zainteresowania techniczne i artystyczne. Pozwalający rozwijać muzyczne zainteresowania. Umożliwia poznanie nowoczesnych technik realizacji nagrań studyjnych i obróbki materiału muzycznego od strony technicznej i artystycznej.

mgr Rafał Kapuściński - nauczyciel

Technik

Automatyk

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, jeśli pasjonuje Cię automatyka i elektronika, jeśli nie widzisz świata poza robotyką, chcesz zdobyć nowoczesny zawód, dający wiele możliwości zatrudnienia, to kierunek technik automatyk jest stworzony właśnie dla Ciebie! Chęć tworzenia urządzeń o samoczynnym działaniu i tym samym ułatwianie sobie życia, towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów. Automatyka jest obecna praktycznie wszędzie.

Dowiedz się więcej!
blob

Automatyka jest w naszym życiu niemal wszędzie, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę... dom, praca, centrum handlowe, samochód... Technologia się rozwija i obejmuje coraz więcej dziedzin naszego życia. Mogłabym wiele mówić w tym temacie, ale jednego jestem pewna, automatyka to kierunek z przyszłością i szeroką gamą możliwości dla osób, które wybiorą taką ścieżkę kształcenia.

mgr inż. Monika Cesarz - nauczyciel

Każdy odczuwał radość i satysfakcję gdy jako dziecko zbudowało się pierwszą przekładnię zębatą z papieru lub zrobiło się baterię z ziemniaka aby zasilić żarówkę... Automatyk odczuwa ten samo rodzaj pierwotnej satysfakcji gdy buduje układ synchronizujący pracę setek żarówek, silników i sterowników. Automatyka łączy w sobie kreatywne projektowanie i zdolność rozwiązywania problemów w celu znalezienia możliwie najpiękniejszego zastosowania inżynierii.

mgr inż. Bartosz Piątkowski - nauczyciel

blob

Nowoczesne pracownie

Pozwalają nam na wysoką jakość kształcenia.

Praktyka

Przeplatana naprzemiennie z teorią pozwala na wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Wycieczki i wymiany

Pozwalają na wzrost kompetencji, doświadczeń i wiedzy także na arenie międzynarodowej.