Serdecznie zapraszamy wszystkich wszystkich uczniów szkół średnich do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej. Celem olimpiady jest sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych u uczniów oraz stymulowanie ich aktywności poznawczej.
Olimpiada zostanie przeprowadzona w szkole w formie online i odbędzie się 13-11-2025 r.
Zgłoszenia do olimpiady przyjmujemy do 07-11-2025 r. sala 021 Joanna Machalska
Przewiduje się przeprowadzenie testów o trzech skalach trudności (poziom 1 - klasy IV-VI szkoły podstawowej, poziom 2 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej i poziom 3 - wszystkie klasy szkoły średniej). Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których przynajmniej jedna będzie poprawna.
W testach zawarte będą pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił.
Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego poziomu a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody.
Olimpiada Informatyczna jest olimpiadą płatną.
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Informatycznej.
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu www.gigathon.pl – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje
umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie: https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Najważniejsze informacje o konkursie:
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
10-12 lat – programowanie w Scratch
13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test
sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do
kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
✅ Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na
hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!
Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy
programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich
uczestników).
Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Joanna Machalska sala 020, Marzanna Grzeszczuk sala 125
W dniach 14-15 marca 2025 roku uczniowie klas 3 na kierunku Technik Programista wzięli udział w 9. edycji Małopolskiego Hackathonu Projektowania Gier Komputerowych WSEICraft, który odbył się na kampusie Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. W trakcie 24-godzinnego maratonu nasze zespoły miały za zadanie zaprojektować jedną grę komputerową. Tematem tegorocznego wydarzenia było ODBICIE.
Maratony tworzenia gier komputerowych zwane popularnie hackathonami cieszą się ogromną popularnością. To nie tylko zabawa, to również prawdziwa szkoła programowania, kreatywności i pracy w zespole.
Nasze drużyny zajęły odpowiednio:
8.miejsce - zespół Informatycy++, w składzie: Justyn O., Dominik B., Oliwier H., Dawid K., Igor M.
7. miejsce - zespół No Need For Sleep, w składzie: Wiktor G., Maksymilian G., Wojciech G., Adrian S.
Uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich pasji w dziedzinie programowania.
W dniu 10 marca br. czworo uczniów naszej szkoły z klasy 4E wzięło udział w etapie pisemnym XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego.
Organizatorem Konkursu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Realizatorem ze strony Organizatora jest Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, Instytut Chemii.
Celem Konkursu jest zapoznanie z rolą, jaką spełnia chemia w szeregu dziedzin nauki i techniki, wzbudzenie zainteresowania możliwościami oferowanymi przez współczesną chemię w kontekście rozwoju cywilizacyjnego, popularyzacja nauk przyrodniczych oraz zachęcanie do studiowania chemii i dyscyplin pokrewnych.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy zakwalifikowania się do finału Konkursu.
Czy masz ochotę na niezapomnianą przygodę pełną zagadek, logicznych wyzwań i elektroniki? Zapraszamy uczniów klas 6-8 szkół podstawowych do udziału w naszym wyjątkowym konkursie „Tajemnice Elektroniki – Elektroniczny Escape Room”!
Co czeka na uczestników?
Termin zgłoszeń: do 15 marca 2025 roku
Jak się zgłosić? Wystarczy, że opiekun prześle zgłoszenie na adres: konkurs.elektronik@gmail.com
Nagrody:
Dlaczego warto wziąć udział?
Termin konkursu: zostanie podany opiekunom z tygodniowym wyprzedzeniem.
Nie czekaj! Zbierz drużynę i zgłoś się już dziś! To będzie niezapomniana przygoda pełna nauki i zabawy!
#TajemniceElektroniki #EscapeRoom #KonkursDlaUczniów #Elektronika #NaukaPrzezZabawę #TechnikElektronik Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdziesz w załącznikach do regulaminu.
Do zobaczenia na konkursie!
Koordynator konkursu:
Edyta Szozda, Bartosz Jędrzejczak wraz z zespołem sekcji elektronicznej ZSEiI