„Cyberprzemoc oraz inne zagrożenia czyhające na młodzież” – to temat spotkania dla młodzieży, które odbyło się 17 - 18. 06.2021r. dla wszystkich klas I, II i III w naszej szkole. Podkomisarz Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu p. S. Kepper w czasie spotkania z młodzieżą przedstawiła największe zagrożenia jakie mogą na swojej drodze spotkać młodzi ludzie poprzez czasami swoje nieprzemyślane, nieodpowiedzialne zachowanie. Policjantka w czasie spotkania skoncentrowała się na ukazaniu nie tylko zagrożeń w przestrzeni wirtualnej, ale również tych które mogą spotkać młodzież na co dzień. Wiele uwagi poświęcono konsekwencjom jakie wynikają z zachowań ryzykownych młodzieży. Uczniowie niezmiennie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji p. podkomisarz.
Powrót po pandemii i po nauce zdalnej do szkoły może być trudny dlatego powinniśmy, uczyć się być obok siebie, nawiązywać relacje i pomagać sobie wzajemnie. W dniu dzisiejszym klasy III wraz z wychowawcami uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym tematu „Jak zadbać o siebie po pandemii” prowadzonym przez Panią mgr Agnieszką Rzepiela pedagoga Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 Sosnowcu, przygotowanym przez pedagogów szkolnych.
Zapraszamy do zapoznania się z ulatkami poniżej
By skutecznie uczyć się do matury nie wystarczy jedynie siedzieć nad książkami. Zastanawiałeś się czemu czasami nie możesz się skupić, jesteś zmęczony tuż po weekendzie i tak często nic Ci się nie chce? Żeby do egzaminu podejść w jak najlepszej formie warto odrobinę zmienić także swój tryb życia, co pomoże Ci uzyskać równowagę i dobre samopoczucie. Mamy dla Ciebie kilka prostych rad ... czytaj dalej
Drodzy uczniowie!
Jeśli doświadczasz różnych trudności w funkcjonowaniu: doświadczasz sytuacji kryzysowej, masz trudności w adaptacji do sytuacji pandemicznej, masz trudności w zachowaniu, wzorzec wyrażania emocji jest nieadaptacyjny, prezentujesz zaburzenia neurorozwojowe (ASD czy ADHD), jesteś wyizolowany społecznie, doświadczasz przemocy i inne. Koniecznie zapoznaj się z ofertą wsparcia Ośrodka Środowiskowej Opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży
Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy Państwa zaprosić do współpracy z nowo powstałym Ośrodkiem Środowiskowej Opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w ramach I poziomu referencyjności wprowadzonej reformy Psychiatrii dzieci i młodzieży. Ośrodek ten działa na terenie miasta Sosnowiec na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oferowana przez nas pomoc dotyczy przede wszystkim pacjentów i ich rodziny z powiatu Sosnowiec i jest nieodpłatna. Swoją pomoc kierujemy zarówno do dzieci (także poniżej 7 roku życia), jak i młodzieży uczącej się (do 21 roku życia). Aby skorzystać z oferowanej przez nas pomocy rodzic nie musi posiadać skierowania od lekarza, należy jedynie zgłosić taką potrzebę telefonicznie i umówić się na wizytę. Dla każdego pacjenta zespół opracowuje Indywidualny Plan Zdrowienia, który jest tworzony w oparciu o aktualne potrzeby i zasoby pacjenta i jego rodziny.
Naszą pomoc kierujemy do dzieci i młodzieży doświadczających różnych trudności w funkcjonowaniu: doświadczają sytuacji kryzysowej, mają trudności w adaptacji do sytuacji pandemicznej, mają trudności w zachowaniu, ich wzorzec wyrażania emocji są nieadaptacyjne, prezentują zaburzenia neurorozwojowe (ASD czy ADHD), są wyizolowani społecznie, doświadczyli przemocy i inne.
Swoją ofertę kierujemy do Państwa, ponieważ macie większą możliwość dotarcia do rodziców i dostrzec trudności w funkcjonowaniu dziecka jako pierwsi. Pomoc świadczona jest zarówno dla pacjentów którzy, posiadają Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinię w sprawie objęcia pomocą psychologiczną czy wczesnym wspomaganiu rozwoju, jak również dla tych, którzy nie posiadają żadnej dokumentacji medycznej a wymagają wsparcia ze strony naszego Ośrodka.
W ramach wprowadzonej reformy psychiatrii nasz Ośrodek może udzielać pomocy w miejscu zamieszkania oraz w placówce oświatowej, do której uczęszcza dziecko. Chcielibyśmy wypracować system współpracy z Państwa Placówką, aby pomoc i wsparcie oferowane naszym pacjentom była kompleksowa. Pragniemy dodać, że Państwo jako nieodłączny element w drodze do prawidłowego rozwoju i zdrowienia dziecka jesteście źródłem wiedzy o codziennym funkcjonowaniu i zachowaniu się młodego człowieka w środowisku szkolnym i rówieśniczym na terenie Państwa placówki.
Działania Ośrodka są nakierowane na psychoedukację, wsparcie psychologiczne, psychoterapię oraz diagnostykę problemów i zaburzeń wieku rozwojowego.
W skład zespołu Poradni wchodzą osoby mające doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą: psychologowie, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi. Naszą pracę poddajemy regularnej superwizji oraz konsultujemy ze specjalistami z Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego oraz Poradni Zdrowia Psychicznego, z którymi ściśle współpracujemy w ramach Centrum Pediatrii im. J. Pawła II w Sosnowcu.
Liczymy na owocną współprace z Państwa Placówką i mamy nadzieję, że oferowana przez nas pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży naszego miasta.
Zespół Ośrodka Środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej
Dane kontaktowe placówki:
Siedziba Poradni: Centrum Pediatrii im. J. Pawła II
ul. Zapolskiej 3, 41-218 Sosnowiec
Tel:
32 720 77 00 Rejestracja
32 720 77 23 Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej
email:
spp@centrum-pediatrii.com.pl
Godziny pracy poradni:
Poniedziałek 8 - 16
Wtorek 11 - 20
Środa 9 - 20
Czwartek 11 - 20
Piątek 8 - 16